10 zalet posiadania zewnętrznego teamu programistycznego

Dziś klient chce wszystko załatwić w jednym miejscu i z jedną osobą, aby nie tracić cennego czasu. Dlatego oferty licznych przedsiębiorstw rozszerzają się. Zewsząd proponowana jest nam kompleksowa obsługa – niezależnie czy chodzi o ofertę sklepu spożywczego, siłowni, czy… agencji interaktywnej. Jeśli agencja digitalowa nie oferuje tworzenia stron internetowych, potencjalny inwestor z dużą dozą prawdopodobieństwa ominie ją szerokim łukiem i wybierze taką, która będzie w stanie zapewnić mu wszystkie konieczne zasoby.

Pierwszym rozwiązaniem przychodzącym Ci na myśl, może być zatrudnienie jednego bądź kilku programistów, aby móc rozszerzyć swoją ofertę. A może współpraca z freelancerem? Jest to ciekawa opcja, która w istocie może przełożyć się na wyniki Twojego sklepu. Ale co powiesz na rozwiązanie nieporównywalnie bardziej efektywne, prostsze i przede wszystkim – mniej kosztowne?

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Jak zewnętrzny team technologiczny może obniżyć koszty funkcjonowania Twojej firmy i zapewnić jej rozwój?
 • Dlaczego zewnętrzny team to lepsza opcja, niż tworzenie własnego od zera?
 • Jak poprawić wyniki firmy, gdy masz już swoich programistów?
 • Co, oprócz pieniędzy, możesz zyskać współpracując z software housem?

Zewnętrzny team technologiczny – zaoszczędź swój czas, energię i pieniądze.

Dlaczego lepiej zatrudnić software house z zewnątrz, zamiast budować własny dział programistów? Bo dzięki temu masz tak naprawdę gotowy team, zamiast tworzyć go od zera. Oszczędza to wiele zasobów. Jakich? Wyjaśnimy to na przykładach! 

 1. Oszczędność.

Zewnętrzny team techniczny cechuje się znacznie niższymi kosztami niż tworzenie wewnętrznego, w Twojej firmie. Nie musisz zatrudniać całej ekipy programistów, sprawdzać ich umiejętności, szkolić ich od nowa. Kiedy korzystasz z usług software house’u, ktoś robi to za Ciebie. Programiści, z których usług korzystasz, mają swojego szefa, który dba o ich zorganizowanie, sumienne wypełnianie obowiązków i zapewnia im odpowiednie warunki pracy – sprzęt, oprogramowanie, materiały do rozwoju. Ciebie interesuje tylko efekt.

 1. Zysk 

Bez względu na to, czy masz już ekipę własnych programistów na pokładzie, czy dopiero szukasz kogoś, kto może do niej dołączyć, inwestycja w programistów z software house’u zawsze się zwróci. I to kilkukrotnie. 

Dlaczego? Być może doświadczyłeś/aś już sytuacji, w której jako agencja musiałeś zrezygnować z nowej współpracy ze względu na brak wystarczających mocy przerobowych. Jeśli masz swoich programistów, takie sytuacje też się zdarzają, szczególnie jeśli Twój biznes tętni życiem i masz coraz więcej klientów.

Z zewnętrznym teamem technologicznym już nie musisz się o to martwić. Możesz wynająć dodatkowo ekipę doświadczonych programistów i nie odmawiać, gdy pojawiają się nowe propozycje współpracy.

 1. Współpraca i schematy.

Kiedy zatrudniasz gotowy team – masz pewność, że umie on współpracować. Tworzą w końcu wspólnie projekty już od jakiegoś czasu, czym mogą pochwalić się w portfolio. Jego członkowie mają na koncie wspólne udane realizacje. W przypadku budowania zespołu od zera jest ryzyko, że minie sporo czasu, zanim jego członkowie się dogadają i nauczą wspólnie działać. Ogólna efektywność zespołu w takim przypadku będzie mniejsza, a koszty wysokie. Umiejętności członków software house’u zwykle się uzupełniają, ich komunikacja jest sprawna, mają swoje sprawdzone schematy działania. A jeśli już masz swoich programistów i chciałbyś, aby czegoś nowego się nauczyli, to koderzy z zewnętrznego software house’u zawsze mogą Ci w tym pomóc. Dzięki czemu dostajesz nie tylko wsparcie technologiczne, ale również doskonalisz umiejętności swoich pracowników. W taki sposób Twoi pracownicy i Twoja firma zawsze będzie się rozwijać.

 1. Software House nie zostawi Cię na lodzie. A freelancer? Niewykluczone!

Kiedy współpracujesz ze zorganizowanym zewnętrznym teamem technologicznym, nie musisz obawiać się sytuacji typu “gwarancja do bramy, a potem się nie znamy”. W przypadku naszego Localhost Software House’u zależy nam wyłącznie na stałych współpracach i ciągłym wsparciu. Pomagamy we wdrożeniu systemów, rozwiązujemy problemy, dbamy o stronę internetową. Przygoda z freelancerem może różnie się skończyć, o czym więcej piszemy w tym artykule.

 1. Nie tracisz czasu na szukanie specjalistów.

Budowanie zespołu od podstaw to trudne zajęcie, o czym mówiliśmy już wcześniej. Jednak stworzenie ekipy, która będzie się dogadywać i wydajnie pracować, to tylko wierzchołek góry lodowej zwanej dobrym teamem technologicznym. Ważniejszym wyzwaniem jest bowiem zatrudnienie osób, które faktycznie są specjalistami, a nie osobami o niewielkim doświadczeniu, które wciąż nie czują się zbyt pewnie w programowaniu i nie poradzą sobie z poważniejszymi projektami. Ciężko znaleźć odpowiednich koderów na rynku pracy. Team zewnętrzny ma ten etap za sobą i pracują w nim sprawdzeni ludzie, którzy wiedzą, co robią dzięki czemu Twój klient dostanie tylko fachową pomoc.

Jeżeli masz już swój team technologiczny i chcesz, aby się rozwijał – specjaliści z software house’u mogą przekazać im swoją wiedzę i dobre praktyki.

 1. Oszczędność czasu i prostsza komunikacja.

Bo przy sprawnie działającym software house to komunikacja zwykle z tylko jedną osobą. Z nią wszystko ustalasz, a ona zajmuje się rozdziałem obowiązków i zadań w zespole. Nie musisz spraw technicznych omawiać z każdym programistą z osobna, delegować prac, ani kontrolować pracowników. Software house świetnie ogarnie to sam. I ponownie – interesuje Cię wyłącznie wynik. Cała magia dzieje się za zamkniętymi drzwiami i nie wymaga Twojej ingerencji, ani stałej kontroli.

 1. Doświadczenie.

Dużo łatwiej znaleźć portfolio całego software house’u, niż freelancera. On zwykle wykonuje mniejsze, prostsze projekty. A team technologiczny? Ma na koncie realizacje z prawdziwego zdarzenia. Zazwyczaj chwali się nimi na swojej stronie internetowej, więc masz do nich prosty dostęp i w każdej chwili możesz zapoznać się z tymi projektami. Nierzadko SH opisują również swoje metody działania i chwalą się ciekawymi rozwiązaniami – tak jak my robimy to w cotygodniowych postach na blogu, opisując między innymi nasze autorskie wtyczki, również dla WordPressa. Tego typu artykuły to doskonała okazja, aby zapoznać się z tym co oferują poszczególne software house’y. 

 1. W firmie zajmujesz się tym, co umiesz najlepiej.

Znasz techniki marketingu? To właśnie tym będziesz się teraz zajmować. Nie musisz już zawracać sobie głowy technologią i wiesz, że wszystko będzie dobrze zrobione według wyznaczonych standardów. Możesz poświęcić uwolnione godziny na rozwijanie swojej firmy w sposób, w którym jesteś specjalistą. 

 1. Niestandardowe projekty.

Zewnętrzny team technologiczny daje Ci możliwość zrealizowania niestandardowych projektów w momencie, kiedy ogólnodostępne rozwiązania nie są dopasowane do Twoich potrzeb. Zamiast próbować tworzyć strony dla klientów na wordpressie i korzystać z dostępnych szablonów oraz plug-inów, możesz mieć je scustomizowane. Programiści z zewnętrznego teamu po poznaniu Twoich potrzeb i problemów (lub Twojego klienta), zajmą się tworzeniem usprawnień i rozwiązań, jedynych w swoim rodzaju, skrojonych na miarę pod dany biznes.

 1.  Bezpieczeństwo i zarządzanie ryzykiem.

Spory ciężar zostanie zdjęty z Twoich barków, jeśli zdecydujesz się na oddanie odpowiedzialności za kwestie techniczne komuś innemu. Ważne, aby trafiły w odpowiednie ręce. Specjaliści z porządnego software house’u będą wiedzieli, jak zadbać o stronę, aby wszystko grało. Po kilku tygodniach będziesz zastanawiać się, jak wcześniej Twoja firma działała bez takiego teamu.

Zewnętrzny team technologiczny – czy warto?

Jeżeli nie chcesz stracić swojej pozycji na rynku, podczas kiedy inne agencje zapewniają takie usługi swoim klientom – warto rozważyć dostępne opcje. 

 • Możesz próbować tworzyć własny team, musisz mieć jednak świadomość, ile pracy, czasu i pieniędzy to kosztuje. 
 • Możesz pomyśleć o współpracy z freelancerem, mając świadomość jego ograniczonych możliwości względem dużego zespołu. 
 • Możesz też zatrudnić zewnętrzny team, który zadba o wszelkie potrzeby Twoich klientów i będzie w stanie stworzyć spersonalizowane rozwiązania, które zadowolą każdego z nich, usprawniając codzienną pracę. Aby dowiedzieć się więcej o współpracy z Localhost Software House, kliknij TUTAJ.

Napisz do nas i zyskaj niezobowiązującą wycenę swojego projektu!

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Ul. Hugo Kołłątaja 6/3, 20-006 Lublin

Numer telefonu

+48) 535 000 959

Mapa