AUTOMAT DO ZAPRASZANIA – Poznaj nasze wtyczki!

Automat do zapraszania to kolejna wtyczka naszego autorstwa. Ostatnio mogliście przeczytać o Extractorze i zobaczyć w jaki sposób usprawniamy eksport danych. Dzisiaj – kilka słów o automatyzacji.

Skąd właściwie pomysł na stworzenie automatu do zapraszania?


Jak w przypadku poprzedniej wtyczki – celem była optymalizacja. Nie chcieliśmy tracić zasobu w postaci cennego czasu naszego teamu. Dlatego postanowiliśmy zadbać o stuprocentową automatyzację procesu zapraszania.

Jest to bardziej skomplikowane niż standardowa sprzedaż produktów internetowych, ponieważ musi być do nich nadany również dostęp per użytkownik – klient wykupuje dostęp do zdalnego repozytorium na Githubie. Zanim stworzyliśmy wtyczkę, przy każdym zakupie trzeba było dawać danemu userowi dostęp ręcznie, aby mógł “oglądać”, a nie edytować repozytorium.

Jak działa wtyczka, która wykonuje to automatycznie?

Wtyczka tworzy w bazie danych tabelę, która zawiera produkty z określonej kategorii. Udostępnia ona interfejs pozwalający przypisać każdemu produktowi w tabeli nazwę repozytorium, do którego będziemy kogoś zapraszać. 

Podczas zakupu, po sfinalizowaniu płatności, kupujący w formularzu kontaktowym podaje swój nick. Jeżeli wtyczka ma nazwę “repozytorium” w bazie danych, to wykonywane jest zapytanie do githubapi, które dodaje użytkownika do repozytorium. 

Przy zakupie kilku produktów, każdy z nich jest mapowany i sprawdzany osobno. W takiej sytuacji, użytkownik dostaje kilka zaproszeń – każde do innego repozytorium. Wtyczka funkcjonuje niezależnie od innych i działa na własnych bazach danych – więc każde modyfikacje w jej obrębie są bezpieczne dla reszty.

W jaki sposób automat do zapraszania ułatwi Ci życie?

Automatyzacja znacznie ułatwia działanie stron i sklepów internetowych, dlatego warto stosować ją jak najczęściej. Automat do zapraszania to jedna z wielu wygodnych wtyczek, z których korzystamy.

Podsumowując – w momencie udanego zakupu, na przykład roadmap, kupujący w formularzu kontaktowym podaje swój nick. Zostaje wtedy automatycznie zaproszony do repozytorium na github, do którego wykupił dostęp. 

Automatyzuje to proces sprzedaży, ponieważ nikt nie musi tracić czasu na ręczne dodawanie kolejnych osób do repozytorium. Takie działanie zapewnia kupującym natychmiastowy dostęp do materiałów (po zakończeniu płatności).

Napisz do nas i zyskaj niezobowiązującą wycenę swojego projektu!

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Ul. Hugo Kołłątaja 6/3, 20-006 Lublin

Numer telefonu

+48) 535 000 959

Mapa