Automatyzacja procesów biznesowych – 4 przykłady, które warto wdrożyć

Automatyzacja jest zmieniającym życie rozwiązaniem w wielu dziedzinach – zawodowych, jak i tych bardziej prywatnych. Dziś, chcemy zaprosić Cię do krainy automatyzacji biznesowej i pokazać Ci, jak zaoszczędzić kilka godzin tygodniowo.

Dlaczego automatyzacja jest ważna?

Automatyzacja podnosi przede wszystkim produktywność i usprawnia procesy w firmie. Podstawowa korzyść to mniej godzin potrzebne na wykonanie danej czynności. 

Co jeszcze może zainteresować przedsiębiorcę, jeśli chodzi o plusy automatyzacji?

  • wyeliminowanie błędów – wiele usprawnień uniemożliwia popełnienie typowych ludzkich błędów, jak na przykład niepoprawny wynik obliczeń, pominięcie jakiegoś etapu w procesie;
  • mniejsze koszty – powiązane z większą efektywnością;
  • szybszy zwrot z inwestycji.

Jakie automatyzacje warto włączyć do swojego biznesu?

  1. Błyskawiczny dostęp do danych i automatyczne raporty za pomocą Extractora.

Extractor to wordpressowa wtyczka, którą możesz wykorzystać w swojej witrynie. Jak usprawnia działanie w firmie? Plug-in ten umożliwia wyciągnięcie interesujących Cię danych ze sklepu z konkretnego okresu oraz automatyzację odnotowywania historii zamówień. Wygodna jest również funkcja szybkiego generowania raportów, jeżeli potrzebujesz przeanalizować dany okres. To oszczędność czasu na nieciekawej, żmudnej robocie.

Jeśli jesteś ciekawy, jakie jeszcze możliwości ma extractor i chciałbyś zyskać więcej czasu na to, co ważne, kliknij TUTAJ. Jakiś czas temu szczegółowo go opisaliśmy 🙂

  1. Wykorzystanie pełnego potencjału excela

Excel jest  narzędziem, które jest wykorzystywany od lat i które można dopasować pod swoje potrzeby. Nie wiąże się to z dodatkowymi kosztami, a usprawnia wiele procesów biznesowych. Arkusz kalkulacyjny to dobre rozwiązanie do przechowywania danych i analizy kosztów – ale to nie wszystko, co potrafi. Ostatnio opisaliśmy trzy niestandardowe funkcjonalności excela, które usprawniają prowadzenie naszej firmy, pomogą więc i Twojej.

  1. Wygodne i bezpieczne płatności

Dla wygody klientów, warto umożliwić im płatności w formie innej niż tradycyjny przelew – większość osób chętniej korzysta dziś z szybkich płatności. Logicznym rozwiązaniem wydaje się być tutaj właśnie wtyczka payU, z której już niemal każda firma już korzysta.

Warto jednak wiedzieć, że podstawowe zabezpieczenia, które domyślnie występują w wordpressie, nie są wystarczające. Tutaj znając ID płatności bądź zamówienia, można próbować przechwycić dane wrażliwe. Może to doprowadzić do sytuacji, gdzie na światło dzienne wychodzą dane klientów. 

Dlatego w Localhost stworzyliśmy modyfikację wtyczki payu. Poprawia ona bezpieczeństwo klientów, umożliwia także korzystanie z payu na stronach nie będących całkowicie opartych na wordpressie. Wartym uwagi usprawnieniem jest również możliwość przeprowadzenia symulacji płatności, by wszystko przetestować. 

Więcej na temat bezpieczeństwa i modyfikacji wtyczki PayU znajdziecie TUTAJ.

  1. Przebudowa strony jednym kliknięciem.

Dokonywanie drobnych zmian na stronie internetowej jest częstym zabiegiem – dlatego wtyczka “rebuilder” przyda się praktycznie w każdej witrynie. Sytuacje, w których go wykorzystujemy, to najczęściej:

  • zmiana produktów, bądź ich opisów;
  • dodawanie nowych artykułów na bloga;
  • edycja tekstów zamieszczonych w różnych miejscach witryny.

Każda taka zmiana wiążę się z koniecznością przebudowania strony. Rebuilder upraszcza ten proces do zaledwie jednego kliknięcia. Korzystając z tego usprawnienia, nie musisz przejmować się ręcznym przenoszeniem plików i przebudowaniem witryny.

Więcej o możliwościach rebuildera przeczytasz TUTAJ.

Wiele procesów można usprawnić, bądź całkowicie zautomatyzować za pomocą odpowiednich plug-inów. Na rynku istnieje wiele uniwersalnych rozwiązań, które sprawdzą się w każdym biznesie. Każda firma jest jednak inna i cechuje się własnymi potrzebami. Jeśli chcesz zautomatyzować mniej standardowe procesy i szukasz rozwiązania szytego na miarę – zajrzyj do formularza kontaktowego i dowiedz się, co tworzymy dla naszych klientów 🙂

Napisz do nas i zyskaj niezobowiązującą wycenę swojego projektu!

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Ul. Hugo Kołłątaja 6/3, 20-006 Lublin

Numer telefonu

+48) 535 000 959

Mapa