EXTRACTOR – Poznaj nasze wtyczki!

Extractor jest wordpressową wtyczką naszego autorstwa. Dlaczego musieliśmy stworzyć własną wtyczkę?

Potrzebowaliśmy rozwiązania, które umożliwiłoby nam wyeksportowanie interesujących nas danych o zamówieniach woocommerce do pliku CSV. Jest kilka tego typu wtyczek na rynku. Niestety są wyjątkowo słabe i niewygodne do użytku, powodują też niezrozumiałe błędy. Dlatego zdecydowaliśmy się napisać własną.

Jak to działa?

Dość intuicyjnie. Wybieramy zakres dat OD – DO, z którego chcemy uzyskać dane. Następnie, zaznaczając odpowiednie checkboxy, wybieramy, które konkretnie informacje mają zostać pobrane i wyciągnięte. Dane są pobierane z wordpressa za pomocą odpowiednich funkcji i przygotowywane do obróbki. Za pomocą jednego kliknięcia tworzymy plik który jest gotowy do pobrania.

We wtyczce mamy kategorie w stylu “Dane klienta”, ”Dane produktów” i domyślnie wszystko jest zaznaczone. Po wybraniu przycisku “Wygeneruj raport” pobiera się nam plik .csv, który w łatwy sposób wrzucamy do excela i wszystkie informacje mamy umieszczone w uporządkowanych tabelach.

Ciekawym elementem jest również zakładka “Codzienny raport”. Jak sama nazwa wskazuje, umożliwia ona otrzymywanie regularnych raportów. Wystarczy, że podamy adres email oraz interesujący nas okres czasu (na przykład jeden dzień, 7 dni, czy też 14). I w takich odstępach czasowych będziemy otrzymywać maile z automatycznie generowanym raportem. 

“Nowsza wersja”
Istnieje jeszcze “nowsza”, podobna wersja wtyczki

WP_Excel_Order_Info – działa podobnie jak extractor, jednak w jej przypadku dane generowane są do arkusza google online. Każde zamówienie, które jest zrealizowane, pojawia się w arkuszu głównym (arkuszu roboczym). Istnieje także możliwość wygenerowania raportu “od do”, który zapisze się w nowym arkuszu roboczym o nazwie “od do”. 

To wygodna opcja w przypadku biznesu online – zamówienia umieszczane są w arkuszu automatycznie. Taka historia zamówień działa sobie w tle – gdy ktoś coś opłaci – informacja o tym zostaje odnotowana w arkuszu roboczym “zamówienia”. W razie potrzeby mamy łatwy dostęp do tych danych.

Jak stosowanie wtyczki Extractor ułatwi Ci pracę?

Umożliwia wyciągnięcie interesujących Cię danych ze sklepu z konkretnego okresu oraz automatyzację odnotowywania historii zamówień. Wygodna jest również funkcja szybkiego generowania raportów, jeżeli potrzebujesz przeanalizować dany okres.

Napisz do nas i zyskaj niezobowiązującą wycenę swojego projektu!

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Ul. Hugo Kołłątaja 6/3, 20-006 Lublin

Numer telefonu

+48) 535 000 959

Mapa